Tinkamai prižiūrėtas ir teisingai pagal paskirtį eksploatuojamas dviratis tarnaus ilgiau, o važiavimas juo bus malonus ir nekels diskomforto.
Prieš kiekvieną važiavimą rekomenduojame:
- Patikrinkite, ar tiesūs dviračio ratai. Jei, pasukus dviračio ratą, jis vingiuoja į šonus reikalinga dviračių meistro pagalba.
- Patikrinkite oro slėgį padangose. Rekomenduojamas slėgis padangose turi būti toks koks nurodytas ant padangos šono. Jei padangos sudėvėtos ar suskeldėję – keiskite naujomis, sveikata brangesnė.
- Patikrinkite stabdžių sistemą: ar visi jų varžtai priveržti, ar nesusidėvėjusios ir taisyklingai įtvirtintos stabdžių kaladėlės.
Jei rankenėlė nuspaudžia iki pat vairo – stabdžiai per laisvi. Jų trosas turi būti įtemptas taip, kad tarpelis tarp kaladėlių ir ratlankio būtų 1-2 mm.
Jei diskinių stabdžių rankenėlė nusispaudžia iki pat vairo, jie per laisvi. Nenuspaudus rankenės atstumas tarp kaladėlių iki disko turi būti apie 0,5 mm. Taip pat labai svarbu, kad stabdžių diskas visuomet būtų švarus ir nesulankstytas.
- Ar tvirtai pritvirtinti abu ratai.
- Reguliuojant balnelio, vairo aukščio ar pasvyrimo kampą, niekada iškyšos neištraukite aukščiau nurodytos žymos. Baigę reguliuoti patikrinkite, kad balnelis ir vairas būtų tvirtai priveržti.
- Ar nėra purvo ant grandinės ir ar grandinė ne sausa ? Grandinė periodiškai tepama specialia alyva.
- Ar nėra pašalinių garsų, kurių anksčiau nebuvo.
- Ar nekliba pėdalai, miniklio ašis.
- Perjungti pavarų negalima dviračiui sustojus ar laisvai riedant atgal.
- Dviratį laikykite patalpoje, kurioje nėra staigių temperatūros ir drėgmės pasikeitimų.
- Vežant krovinį ant dviračio neviršykite didžiausios leistinos dviračio apkrovos. Tai gali pakenkti ratams.
-
Atsiradus neaiškumams dėl dviračio priežiūros, visuomet kreiptis į dviračių specialistą. Rekomenduojama periodiškai atlikti dviračio techninę apžiūrą. Atminkite, kad kartais laiku nepastebėtas menkas gedimas ateityje gali sukelti rimtų problemų ir nusivylimų.