Dviračių žymėjimas

Klausantis istorijų  apie „ilgapirščių“ nugvelbtus dviračius, imame galvoti ir apie savo dviračių saugumą. Pasak kliento dviračiai buvo laikomi užrakinti ūkiniame pastate. Ir štai vieną rytą – durys praviros, dviračių nėra …

Mokinantis iš svetimų nelaimių, ar klaidų gal imkimės veiksmų, kurie atbaidys vagis ir leis jaustis ramiau. Vienas iš prevencinių būdų – dviračių žymėjimas graviruojant ir registravimas policijos informacinėje sistemoje.

Remiasi gerąja užsienio praktika

Lietuvoje dviračių žymėjimas pradėtas užrašant ant jų numerį ir registruojant specialiuose žurnaluose nuo 2000 m. Tačiau šiuo metu jau taikoma patobulinta registravimo sistema – sukurta informacinė sistema atsisakant registracijos rankiniu būdu. Lietuvos policija šią praktiką ėmė taikyti pradėjusi glaudžiai bendradarbiauti su Danijos ir Olandijos institucijomis.

Kaip teigia policijos atstovai, įregistravimas pasiteisina: policijos informacinėje sistemoje užregistruotas dviratis leidžia nustatyti dviratininko savininką ir sugrąžinti pavogtą arba rastą dviratį. Ši registravimo veikla vykdoma visoje Lietuvoje.

Nuo 2014 metų, pradėjus veikti Prevencinės veiklos valdymo informacinei sistemai, buvo įregistruota daugiau kaip 2000 dviračių. Norint įregistruoti dviratį, reikia turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dviračio įsigijimo dokumentus (dviračio pasas, pirkimo kvitas). Asmuo, norintis įregistruoti savo dviratį, gali kreiptis į artimiausią policijos komisariatą pagal savo gyvenamąją vietą. Kontaktus galima rasti apsilankius interneto svetainėje https://www.epolicija.lt

Registruoti dviračiai vagiami rečiau

Dviračių dažniausiai pasigendama palikus juos prie parduotuvių, laiptinėje, trumpam kieme, ar saugant sandėliuke. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Pigūs užraktai vagišius retai kada atbaido. Užrakto sugadinimas ar atrakinimas yra tik laiko klausimas. Tačiau esant brangiam, sudėtingam užraktui, vagis gali būti nepasiruošęs tokiam iššūkiui. Ypač ilgapirščius vilioja palikti neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.

Anot specialistų, policijoje registruoti dviračiai vagiami rečiau, nes juos parduoti gana sudėtinga. Be to, policijos pareigūnams atradus vogtą žymėtą dviratį, paprasta identifikuoti jo savininką, tad didesnė tikimybė jį praradus susigrąžinti.

Policijos atstovai išskiria tris privalumus, kodėl verta registruoti dviratį:

1. Policijos informacinėje sistemoje užregistravus dviratį, tampa lengviau nustatyti dviratininko savininką ir sugrąžinti pavogtą arba rastą dviratį;

2. Į registrą įtraukiama dviračio anketa su išskirtinėmis jo žymėmis, rėmo identifikacijos numeriu ir nuotrauka bei savininko duomenimis;

3. Lipdukas „Pažymėta policijoje“ ant dviračio rėmo turi prevencinę reikšmę ir gali apsaugoti nuo vagių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Main Menu