Ar užregistravai dviratį?

Kai klausau draugo istorijos  apie „ilgapirščių“ nugvelbtus dviračius, imu galvoti ir apie savo dviračių saugumą. Draugo dviračiai buvo laikomi užrakinti ūkiniame pastate. Ir spynos buvo geros, o štai vieną rytą – durys praviros, dviračių nėra …

Tokiu atveju, pasimokinus iš svetimų klaidų gal imkimės veiksmų, kurie atbaidys vagis ir leis jaustis ramiau. Vienas iš prevencinių būdų – dviračių ženklinimas graviruojant ir registravimas policijos informacinėje sistemoje.

Remiasi gerąja užsienio praktika

Lietuvoje dviračius pradėta ženklinti užrašant ant jų numerį ir registruojant specialiuose žurnaluose nuo 2000 m. Tačiau šiuo metu jau taikoma patobulinta registravimo sistema – sukurta informacinė sistema atsisakant registracijos rankiniu būdu. Lietuvos policija šią praktiką ėmė taikyti pradėjusi glaudžiai bendradarbiauti su Danijos ir Olandijos institucijomis.

Kaip teigia policijos atstovai, įregistravimas pasiteisina: policijos informacinėje sistemoje užregistruotas dviratis leidžia nustatyti dviratininko savininką ir sugrąžinti pavogtą arba rastą dviratį. Ši registravimo veikla vykdoma visoje Lietuvoje.

Nuo 2014 m., pradėjus veikti Prevencinės veiklos valdymo informacinei sistemai, buvo įregistruota daugiau kaip 1000 dviračių. Norint įregistruoti dviratį, reikia turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dviračio įsigijimo dokumentus (dviračio pasas, pirkimo kvitas). Asmuo, norintis įregistruoti savo dviratį, gali kreiptis į artimiausią policijos komisariatą pagal savo gyvenamąją vietą (kontaktus galima rasti apsilankius interneto svetainėje https://www.epolicija.lt/web/guest/services.

Registruoti dviračiai vagiami rečiau

Dviračių dažniausiai pasigendama palikus juos prie parduotuvių, laiptinėje, trumpam kieme ar saugant sandėliuke. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Užraktai vagišius retai kada atbaido. Užrakto sugadinimas ar atrakinimas yra tik laiko klausimas. Vagis ypač vilioja neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.

Anot specialistų, policijoje registruoti dviračiai vagiami rečiau, nes juos parduoti gana sudėtinga. Be to, policijos pareigūnams atradus vogtą žymėtą dviratį, paprasta identifikuoti jo savininką, tad didesnė tikimybė jį praradus susigrąžinti.

Policijos atstovai išskiria tris privalumus, kodėl verta registruoti dviratį:

1. Policijos informacinėje sistemoje užregistravus dviratį, tampa lengviau nustatyti dviratininko savininką ir sugrąžinti pavogtą arba rastą dviratį;

2. Į registrą įtraukiama dviračio anketa su išskirtinėmis jo žymėmis, rėmo identifikacijos numeriu ir nuotrauka bei savininko duomenimis;

3. Lipdukas „Pažymėta policijoje“ ant dviračio rėmo turi prevencinę reikšmę ir gali apsaugoti nuo vagių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Main Menu